Zajímá Vás z čeho bude výsledný náhrobek vyroben a jak ho udržovat ?

1. Přírodní zámělský pískovec jako základ.
Přírodní kámen je nadčasový materiál, jeho použití dodá finálnímu produktu originalitu a výjimečnost. Upozorňujeme, že barva kamene je velice proměnlivá a to od zelenomodré přes nejběžnější zelenou až po okrovou s tmavě hnědými žílami. Zajímavostí je také textura pískovce, která obsahuje velké množství stop po životě v místě sedimentace, nejenom přímé fosilie, ale také chodbičky a vyplněná doupata červů. Kámen není nutné, kromě vzhledového čištění nijak udržovat.

 

Zvířecí náhrobky - materiály

2. Vrchní destička s vyřezanými údaji moderní laserovou technologií z nerezavějí oceli třídy 17240. Po obdržení objednávky a Vašich údajů na destičku vše ihned zpracujeme a pomocí laseru vyřízneme. Malé náhrobky jsou z matného nerezu tl. 1 mm, velké luxusní náhrobky jsou z nerezu tl.2 mm, tzv. kartáčovaného ( efekt brusu jedním směrem ), tím výrobek získá ještě na větší atraktivitě a vzhledu. Destičku lze pravidelně čistit běžnými kuchyňskými prostředky a pro delší lesk lze použít např.konzervační přípravek Imagin / Atotech CZ (ve spreji ).

3. V případě varianty KESSY je součástí dodávky také balení semínek aksamitníku afrického. Na uctění památky můžete do otvoru v náhrobku přímo letničku zasadit a starat se o ni.
Pěstování aksamitníků není náročné. Nepotřebují kultivaci, ale přesto se bez péče neobejdou. Půda by měla být zbavena plevelů a nezbytný je také dostatek přímého slunečního záření. Africké druhy pak vyžadují i vydatné dávky hnojiva. Nejlépe rostou aksamitníky ve vlhké nebo mokré půdě. Semenům trvá asi dva až tři týdny, než vyklíčí.
Po uhynutí letničky lze na podzim aksamitník nahradit např. nenáročným netřeskem nebo otvor zasypat dekoračními kamínky. Vaší fantazii se meze nekladou.

 

Zvířecí náhrobky - materiály

Požadavky na pěstování:

Stanoviště: Ideální je slunné stanoviště.
Voda: Rostlina má ráda vydatnou zálivku.
Množení: Množí se jednoduše semeny, která vysazujeme do skleníku v březnu.
Sadba: Na záhon nebo do truhlíků mladé rostliny vysazujeme v květnu. Na záhon nebo do truhlíků vysazujeme takové rostliny, které ještě nekvetou.
Zemina: běžná zahradní zemina
Sušení: Květy můžeme uchovat pomocí silikagelu.
Problémy: Rostlina je citlivá na mráz.
Škůdci: Rostlina je na zahradách oblíbená u slimáků.
Tip: Pravidelným odstraňováním odkvetlých květů prodloužíte dobu kvetení